Ekibimiz

Ceren Özdal
Managing Director
TED Ankara Koleji mezunu olan Ceren Özdal, Bilkent Üniversitesi “İşletme Bölümünden” lisans derecesini aldıktan sonra Hartford Üniversitesi, Connecticut, ABD'den İşletme Yüksek Lisans “MBA” derecesini almıştır. Ceren Özdal, kariyerine 1997 ve 1999 yılları arasında Merrill Lynch (bugünkü adı ile Bank of America Merrill Lynch) ABD Connecticut eyaletindeki yatırım bankacılığı bölümlerinde analist pozisyonunda başlamıştır. 1999 yılında Türkiye’ye dönerek HSBC Bank A.Ş. yatırım bankacılığı birimlerinden olan hisse senedi Araştırma Departmanında çalışmaya devam etti. Enerji piyasasının liberalleşmeye başladığı 2002 yılında Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.' Finans ve Bütçe Departmanında Finansal Uzman olarak göreve başladı. Akenerji'nin ardından enerji şirketlerinin Finans ve Bütçeleme, Stratejik Planlama ve İş Geliştirme gibi farklı departmanlarında yöneticilik görevlerinde bulundu. 2014 yılında Türkiye’de faaliyete başlama kararı almış olan Almanya merkezli Enexion Group GmbH Türkiye'deki faaliyetlerinin başlanması için yürütülen kuruluş aşamalarından itibaren Enexion Grubunda görev alan Ceren Özdal, Enexion Enerji Danışmanlık ve Risk Yönetimi A.Ş.’nin, İstanbul ofisinin kuruluşundan bugüne Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.
Sinem Özsoy Aydemir
Sustainability Services Manager
İstanbul Teknik Üniversitesi “Kimya Mühendisliği” bölümünden mezun olduktan sonra 6 yıl Ravago Group’un özel kimyasal ham maddeler iş kolunu yürüten Ravago Chemicals Türkiye şirketinde “Satış Mühendisi” ve “İş Geliştirme Uzmanı” olarak görev yapmıştır. Bu süreçte ürün ve müşteri portföyünün genişletilmesine ek olarak Ar-Ge Labarotuarı kurulmasında ve proje geliştirilmesinde yürütücü olarak yer almıştır. 2020 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi “Enerji Bilimi ve Teknolojileri” yüksek lisans programını “Biyokütle ve Kömürün Birlikte Yanmasında Sinerji Araştırması” konulu tezi ile tamamlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi “Çevre Biyoteknolojisi” dalında doktora programına devam etmektedir. Enexion’da Sürdürülebilirlik Hizmetleri Müdürü olarak; Kurumsal Stratejik Sürdürülebilirlik Yönetimi, Çevresel-Sosyal-Yönetişim (ÇSY) Risk Analizi, Stratejik Karbon Yol Haritası, İklim Değişikliği Risk Analizi, GRI, TCFD, CDP, ISO 14064 Raporlamaları, SBTi Hedef Belirleme, ASI Sertifikasyonu Süreç Yönetimi, Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi ve Çevresel Ürün Beyanı projelerini yürütmekte, ayrıca kurumlara “sürdürülebilirlik” ve “karbon emisyonu” konularında çesitli eğitimler vermektedir.
Talha Aluç
Senior Consultant
1996 İstanbul doğumlu M. Talha Aluç, İstanbul Üniversitesi “Çevre Mühendisliği” bölümünde lisans eğitimi almıştır. Lisans eğitimi süresince “Çevre Mühendisliği Bölüm Temsilciliği” görevini yürütmüş olup eğitiminin yanı sıra önde gelen kamu ve özel sektör kuruluşlarında staj yapma fırsatı elde etmiştir. Mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi “Çevre Enstitüsü’nde Çevre Teknolojisi” tezli yüksek lisans programına hak kazanmış olup Petrokimyasal Atıksu Arıtma Çamuru Biyogaz Eldesi konusunda çalışmalarını yürümektedir. Talha, Avrupa'nın önde gelen tesis yönetim şirketinde Sağlık Emniyet Çevre ve Kalite departmanında Çevre Mühendisliği görevini yürütmüştür. Kariyerine sürdürülebilirlik alanında devam eden M. Talha hali hazırda şirketimiz bünyesinde Kıdemli Sürdürülebilirlik Danışmanı olarak çalışmaktadır. Profesyonel olarak dağcılık sporu ile ilgilenmektedir ve AKUT gönüllüsüdür.
Çağan Dikmen
Consultant
2020 yılında Enexion Group'a katılan Çağan, Stratejik Enerji Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Stratejik Karbon Yol Haritası, SBTi Hedef Belirleme, Scope 1&2&3 kapsamında karbon ayakizi hesaplama, yenilebilir enerji fizibilite ve yenilenebilir enerji danışmanlığı, talep tarafı enerji yönetimi ve enerji ve karbon alanlarında strateji ve yönetim danışmanlık projelerini yürütmektedir. Çağan, 2020 yılında Boğaziçi Üniversitesi “İnşaat Mühendisliği” bölümünden mezun olmuştur.
Kübra Yavuz
Consultant
2021 yılında Enexion Group'a katılan Kübra, Sürdürülebilirlik Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Öncelikle sürdürülebilirlik, enerji ve karbon alanlarında strateji ve yönetim danışmanlık projelerini yürütmektedir. Kübra, Enexion Grup'a katılmadan önce, 2021 yılı yazında Hamburg Teknik Üniversitesi'nde (TUHH) enerji ticareti sistemleri ve enerji optimizasyonu üzerine “Araştırma Görevlisi” olarak çalışmıştır. 2021 Şubat-Haziran arasında yeni satış kanalı kurulması için yapılan bir kurum-üniversite iş birliği projesinde Alliance Healthcare Türkiye ekibinde alarak bu projede strateji, iş geliştirme ve pazarlama konularında kendini geliştirme fırsatı buldu. 2020-2021 yılları arasında Sabancı Üniversitesi’nde katıldığı “MBA” Programı süresince 9 ay boyunca finans derslerinde “Öğretim Asistanlığı” görevini yürüttü. 2019 yılında Zorlu Enerji'de tamamladığı iki aylık stajı sırasında enerji sektöründeki iş geliştirme becerilerini keşfetti. 2019 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) “İnşaat Mühendisliği” bölümünden mezunu olan Kübra, 2021 yılında İstanbul Sabancı Üniversitesi İşletme Okulu'ndan (SU)” MBA” derecesini almıştır. Şu anda, İTÜ’de “Enerji Bilimi ve Teknolojisi” bölümünde yüksek lisansa (master) devam etmektedir.
Deniz Can
Consultant
Deniz, 2021 itibariyle Enexion Group'da sera gazı ölçümü ve raporlaması, SBTi hedef belirleme yönetimi, Stratejik Karbon Yol Haritası, talep tarafı enerji yönetimi ve yenilenebilir enerji fizibilite/danışmanlığı projelerinde danışman çalışmaktadır. Deniz, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) Makine Mühendisliği lisans derecesine sahiptir ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde “Enerji Bilimi ve Teknolojileri” yüksek lisans programına devam etmektedir.
Doğu Özkan
Consultant
Doğu Mert, 2022 yılında “Danışman” olarak Enexion Group ailesine katılmıştır. Yenilenebilir enerji yatırımları, ISO 14064 sera gazı emisyonları hesaplaması, raporlanması ve Stratejik Karbon Yol Haritası projelerinde görev almaktadır. Doğu Mert, Bahçeşehir Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Lisans derecesine sahiptir.