CDP Raporlaması

CDP Raporlaması
CDP (Carbon Disclosure Project), çevresel etkilerin küresel anlamda şeffaf bir şekilde belgelendirilmesini hedefleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. İklim, orman ve su güvenliği için iddialı eylem planları hazırlamayı gerektirir. CDP verileri, zengin kapsamı ile sürdürülebilir bir ekonomi oluşturmaya yönelik küresel ilerleme için körükleyici bir unsur olmanın yanı sıra, her yıl yayınlanan raporlar aracılığıyla şirketleri izleme fırsatı da sunar. CDP geniş veri tabanı ve uluslararası kapsamı ile ESG değerlendirmesi alanına liderlik eden bir platforma sahiptir.
Firmaların eylem planları çerçevesinde CDP aracılığı ile beyanda bulunmaları çevresel etkilerini en verimli şekilde yönettiklerini ispatlar.
CDP bünyesindeki şirketler, sürdürülebilirlik hedeflerini saydam bir şekilde beyan eder.
CDP raporlaması yapmak, regülasyon ve politika değişikliklerine bağlı zorunluluklar oluşmadan önce aksiyon almanızı teşvik ederek rekabet avantajı kazanmanızı sağlar.
İş süreçlerini devam ettirebilmek ve kesintilerini en aza indirmek için, şirketler, finansal kuruluşlar ve bankalar gibi piyasa katılımcıları, iklimle ilgili risk ve fırsatları değerlendirmeli ve bu anlamda çalışmalarına başlamalıdır.
CDP Danışmanlığının Şirketlere Katkıları Stratejik karbon yönetimi ve sürdürülebilirlik projelerimizdeki deneyimlerimizin gücüyle, CDP danışmanlığı hizmetimizde de sürdürülebilirlik politikanızı güçlendirerek iklim değişikliği ve su güvenliği riskleri için eylem planları geliştirmenize ve süreci daha iyi yönetmenize destek oluyoruz.
Mevcut kurumsal emisyonlarınızı endüstriler bazında kabul edilen standartları kullanarak ölçüyoruz.
Enexion Group olarak, birinci sınıf uzmanlığı, CDP metodolojisini uygularken CDP anketine yönelik yanıtlarınızı geliştiyoruz
CDP yönergelerine göre yatırımcı ve tedarikçilerinizi bununla birlikte su veya orman direncinizi de değerlendirerek kuruluşunuzun genel CDP puanını iyileştiriyoruz.
Karbon emisyonlarınızı izleme, azaltmaya yönelik hedef belirleme ve yol haritaları oluşturmanıza destek olarak CDP skorlarınızın yükselmesini sağlıyoruz.