01.01.1970
TCFD Değerlendirmeleri ve CDP Beyanı ile Sürdürülebilirliğin Desteklenmesi

Kurumların sürdürülebilirlik yolculuğunda karşı karşıya olduğu en önemli konulardan biri, iklim değişikliği ile ilgili risklerini doğru yönetmektir.

Riskin doğru yönetilebilmesi için öncelikle bölgesel ve şirkete özgü iklim analizleri yapılarak iklim değişikliğine ilişkin fiziki ve finansal risklerin saptanması gerekir. Paydaşların da dahil olduğu risk ve fırsat ölçütleri değerlendirmesinden sonraki süreçte, alınabilecek aksiyonlar belirlenir.

 

TCFD (“Task Force on Climate-Related Financial Disclosures”) raporlaması; iklim risk ve fırsatlarını belirlerken senaryo analizi temeline dayanır ve iklim sorunlarını çözmek için tasarlanmış kurumsal yönetişim, strateji, risk yönetimi, metrik ve hedeflere odaklanır.
Enexion Group olarak, TCFD raporlama sürecinizde uzman ekibimiz ile iklim riskleriniz için ölçütlerin ve hedeflerinizin belirlenmesi amacıyla şirket paydaşlarıyla iletişime geçerek her adımda hizmet veriyoruz.

 

CDP Raporlaması

CDP (“Carbon Disclosure Project”), çevresel etkilerin küresel anlamda şeffaf bir şekilde belgelendirilmesini hedefleyen kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. İklim, orman ve su güvenliği için iddialı eylem planları hazırlamayı gerektirir.

CDP bünyesindeki şirketler, sürdürülebilirlik hedeflerini şeffaf bir şekilde beyan ederek çevresel etkilerini en verimli şekilde yönettiklerini ispatlar.

CDP raporlaması yapmak, regülasyon ve politika değişikliklerine bağlı zorunluluklar oluşmadan önce aksiyon almanızı teşvik ederek rekabet avantajı kazanmanızı sağlar.

Stratejik karbon yönetimi ve sürdürülebilirlik projelerimizdeki deneyimlerimizin gücüyle, CDP danışmanlığı hizmetimizde de sürdürülebilirlik politikanızı güçlendirerek iklim değişikliği ve su güvenliği riskleri için eylem planları geliştirmenize ve süreci daha iyi ve doğru yönetmenize destek oluyoruz.

 

Mevcut kurumsal emisyonlarınızı endüstriler bazında kabul edilen standartları (GHG Protocol, ISO 14064) kullanarak ölçüyoruz.
CDP yönergelerine göre yatırımcı ve tedarikçilerinizi, bununla birlikte su güvenliği veya orman direncinizi de değerlendirerek kuruluşunuzun genel CDP puanını iyileştiriyoruz.

Karbon emisyonlarınızı izleme, azaltmaya yönelik hedef belirleme ve yol haritaları oluşturmanıza destek olarak CDP skorlarınızın yükselmesini sağlıyoruz.

B-Corp
UNGC
Womens Empowerment Principles
Comminty Member
EPD

Copyright 2023 - İçerik hakları saklıdır.