Enexion Group: Carbon Management Software

Enexion Group: Carbon Management Software

Carbon Management Software ile çevresel sürdürülebilirlik raporlama süreçlerini uçtan uca dijitalleştirin! Net Sıfır Hedeflerinize Ulaşın!

Enexion Group: Carbon Management Software

Carbon Management Software şirketlerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmaları ve çevresel performanslarını iyileştirmeleri için tasarlanan bir çözümdür.

20

+

yıl tecrübe

300

+

müşteri

500

+

proje

Carbon Management Software Nedir?

Carbon Management Software şirketlerin önemli çevresel unsurları ve etkileri tanımlamasını, arşivlemesini ve takibini dijital hale getirerek kalıcı bir Çevre Yönetim Sistemi yapısı oluşturur.

Şirketlerin Kapsam 1, Kapsam 2 ve Kapsam 3 bazlı emisyon takiplerini yapabilmelerini ve net-sıfır karbon hedeflerine ulaşmalarını kolaylaştıran bulut tabanlı bir platformdur.

Platform sayesinde şirketler sürdürülebilirlik önceliklerini dikkate alarak, operasyonel performansta mükemmelliği yakalama imkânı bulurlar.

Nasıl Destek Oluyoruz?

Şirket verileriniz sistematik, doğru ve sağlıklı bir şekilde tek bir platformda toplanmasına, doğrulanmasına, karbon ayak izi hesaplamalarına ve raporlamalara yardımcı oluyoruz.

Gelişmiş IoT teknolojisi ile farklı yapılardaki cihaz, sistem ve yazılımlardan verileri otomatik ve anlık alarak toplayarak, şirketlerin farklı birimlerinin Net Zero hedeflerini tek bir platformdan takip etmelerine ve ulaşmalarına destek oluyoruz. 

Carbon Management Software şirket verilerini toplar, görselleştirir, analiz eder ve raporlayabilir, aynı zamanda ISO ve GHG Protokolü gibi çeşitli standartlara uygun rapor taslakları oluşturabilirsiniz. 

Carbon Management Software ile;

 • Çevresel sürdürülebilirlikle ilgili süreçleri merkezileştirerek yönetmenize ve raporlamanıza olanak tanır. Veri girişi ve hesaplamalar sırasında insan kaynaklı hataları önler, veri toplama ve hedef takip süreçlerini kolaylaştırır.

 • Karbon ayak izi emisyon hesaplamalarını otomatik olarak yapar ve ilgili veri tiplerini gruplandırarak raporlamanızı sağlar. ISO 14001, ISO 14064, CDP, CBAM ve GRI için takip ve raporlama süreçlerini kolaylaştırır ve hedef belirleme konusunda destek olur.

 • Net-Zero hedeflerinizi ölçer ve takip eder.

 • Belgelendirme arşivini dijitalleştirir, operasyonel verimliliği artırarak zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar.

 • Karbon Ofsetleme- gönüllü karbon piyasalarında yer alarak, zorunlu karbon piyasalarına hazırlık yapmanıza yardımcı olur.

 • Marka değerinizi artırmanıza olanak tanır.

Neden Enexion Group?

Türkiye’de ve Almanya’da “sektör lideri”

20+ yıl tecrübeyle Türkiye’de ve Orta-Avrupa pazar lideriyiz.

Türkiye'nin “ilk” Net-Zero hizmeti

Net-Zero alanında “ilk” hizmeti sağlayıcıyız.

360° derece yaklaşım

Her alanda 360° derece yaklaşım ile stratejik çözümler sunuyoruz.

Şirketlere özel (tailor-made) yaklaşım

Müşterilerimizin talep ve beklentilerine uygun güvenilir ve esnek çözümler sunuyoruz.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgilendirme ve teklif talebi için

Lütfen Bilgi ve Teklif Formunu Doldurun
 • SASA Polyester Sanayi A.Ş.

  "...Enexion Group; şirketimize karbon ayak izi azalma ve sürdürülebilirlik adına yürütmekte olduğumuz çalışmalarımızı paydaşlarımıza aktarma konusunda da SASA Polyester’in çözüm ortağı olmuştur. Tüm sorularımıza her zaman hızlı yanıt veren Enexion, ekibimizi detaylı bilgilendiriyor ve amacımıza hızlı ulaşmamızı sağlıyor. Birlikte uzun soluklu çalışmalarımız sonucunda, Enexion Group'un stratejisi ve araçlarıyla artık kapsamlı karbon ayak izi azaltma stratejilerine ve net bir yol haritasına sahibiz...."
 • Brisa Bridgestone Sabancı Lastik San. ve Tic. A.Ş.

  "...Brisa olarak 2020 yılında başlattığımız “Düşük Karbon Ekonomisine Geçiş” sürecimizde Enexion Group ile çalışıyoruz. Yol haritamızda önemli kilometre taşlarını oluşturan stratejik yol haritamızda özellikle mevzuatları, regülasyonlar ve maliyet analizlerini göz önünde bulundurarak profesyonellikleriyle katkı sağlayan tüm Enexion Group ekibine teşekkür ederiz...."
 • Cevher Jant Sanayii A.Ş.

  "...Enexion Ekibi, tüm projelerimizde beklentilerimizin ötesine geçerek, şirketimizin bilgi ve farkındalığımızın artmasını sağlamış; şirketimize, iş süreçlerimizde sektör trendleri, regülasyonlar ve tedarik zincirimizin geliştirilmesi konusunda bütüncül perspektifler sunarak, paydaşlarımızla etkili iletişim kurabilmemiz için rehberlik etmiş önemli katkılar sağlamıştır. Karbon emisyonu, yenilenebilir enerji yatırımları ve sürdürülebilirlik konusunda 360° hizmet sunan Enexion Group ile uzun süreli ve verimli iş birliğimize, yeni projelerimiz ile devam ediyoruz...."
 • İnci Holding

  "...Şirketimizin stratejik hedefleri doğrultusunda, Enexion Group ile İnci Holding ve Holding şirketlerimiz için “karbon ayak izi ölçümü”, “karbon azaltım hedef belirleme” ve “karbon azaltım hedeflerimize ulaşmamız için stratejik yol haritası” konularında çalışmış bulunuyoruz. Çalışmalarımız sırasında Enexion Group ile hedeflediğimiz başlıklarla birlikte güncel gelişimlerini de kapsayan bilgilendirme ve farkındalık seminerleri (eğitimleri) düzenlenmiştir. Tüm bu çalışma sürecinde Enexion Group, tecrübesi ve etkili know-how aktarımı ile verimli sonuçlara ulaşmamıza destek olmuştur. Kendilerine bu süreçte verdikleri destekler için teşekkür ederiz...."
 • JTI Tütün Ürünleri San. A.Ş.

  "...Şirketimizin karbon hedefleri doğrultusunda “stratejik yol haritası” hazırlayarak ihtiyaç analizi ile şirketimizin rekabet kabiliyetini geliştirmesi konusunda çalıştığımız Enexion Group’un uzman ekibin tecrübesi ve etkili know-how aktarımı ile oldukça verimli sonuçlara ulaştık. Enexion Group, şirketimizin karbon hedeflerimize nasıl ulaşmamız gerektiği konusunda şirketimize doğru alana yönlendirilmesine destek oldu...."
 • MAN Türkiye A.Ş.

  "...MAN Türkiye A.Ş. firması olarak 2020 yılında başlattığımız “Sıfırı Karbon Yol Haritası” çalışmaları kapsamında Enexion Group olarak; yeşil enerji yatırımları, yeşil enerji sertikaları ve yeşil enerji tedarik alternatifleri, yeşil enerji dönüşüm yol haritası alternatifleri ve maliyet çalışmaları danışmanlık hizmetleri ile vermiş olduğunuz önemli katkılar için teşekkür ederiz...."
 • Jotun Group

  "...Enexion Group’un güçlü iletişim yeteneği ve profesyonel yaklaşımı ile gerçekleştirilen interaktif eğitim sürecinde konuları ele alma yöntemleri ile bizlere yeni bakış açısı kazandırmış ve farkındalığımızı artırmıştır...."
 • ASAŞ Alüminyum San. Tic. A.Ş.

  "...Disiplinli ve düzenli çalışma sistemiyle, ASAŞ Alüminyum’un enerji maliyetlerini düşürme konusunda katma değer sunan Enexion Group’un ile gelecekte de birçok projeyi birlikte gerçekleştirmeyi umuyoruz. Bağımsız ve çıkar çatışması olmayan bir kurum olması Enexion Group’u tercih etmemizin en büyük nedenlerindendir...."
 • Bericap Kapak San. A.Ş.

  "...Enexion Group’un tecrübeli ve dinamik ekibi, toplam enerji maliyet analizi yaparak, riskleri ve tasarrufları belirleyerek enerji karnemizi çıkardı. Enexion Group sayesinde piyasadaki son gelişmeleri yakından inceleyebiliyor, en iyi şekilde fırsatlardan yararlanıp, risklerden kaçınıyoruz...."
 • Alpplas Endüstriyel Yatırımlar A.Ş.

  "...Enexion Group’un enerji piyasası ve enerji maliyetle kalemleri konusundaki bilgisiyle enerji maliyetlerimizi stratejik değerlendirerek tasarruflarımızı belirlerdik. Enexion Group, liberal enerji piyasasındaki fırsatları şirketçe değerlendirebileceğimiz güvenilir bir firmadır...."
 • TPI Composites

  "...Şirketimizin stratejik hedefleri doğrultusunda “Yenilenebilir Enerji Yatırım Stratejileri” hizmeti ile farklı yatırım modellerinin analizi ve karşılaştırması ve sözleşme yönetimi noktasında uzun yıllardır sektör tecrübesi olan Enexion Group Türkiye ekibi ile çalıştık. Yenilenebilir Enerji Yatırım Stratejileri ile bir yatırım modelleri arasındaki maliyet farklılıkları ve mevzuatlar kapsamındaki durum ve olası beklentiler ile ilgili uzman desteğini sunarak iş modelimizin gelişimine katkılarını sunan Enexion Group Türkiye ekibine teşekkür ederiz..."
 • AirTies Technology

  "...Şirketimizin stratejik sürdürülebilirlik yolculuğunda, SBTi karbon ayak izi hedeflerimiz ve sürdürülebilirlik uygulamalarını ortaya koymak amacıyla Enexion Group ekibi ile çalıştık. Tüm çalışma süreçlerini titizlikle yöneten, gerekli tüm aksiyonları alan Enexion Group ekibinin karbon emisyonları ve sürdürülebilirlik konularında sağladıkları profesyonel hizmetleri ve uzman görüşleri için kendilerine teşekkür ederiz..."
  blog

  CDP - Karbon Saydamlık Projesi

  Dünya iklim değişikliğinin etkilerinin daha fazla farkına vardıkça, şirketler sera gazı emisyonlarını azaltmak ve iklim değişikliğinin etkilerini hafifletmek için harekete geçme konusunda artan bir baskı altına

  Devamını Oku
  blog

  Refinitiv ÇSY Değerlendirmesi

    Enexion Group olarak; “sektör lideri” hizmetlerimiz ve “360° derece” yaklaşımız ile tüm dünyada kabul gören ve giderek önem kazanan Refinitiv değerlendirme süreçlerinde şirketinizin ESG skorlarının iyileştirilmesinde

  Devamını Oku
B-Corp
UNGC
Womens Empowerment Principles
Comminty Member
EPD

Copyright 2023 - İçerik hakları saklıdır.