ESG Danışmanlığı

ESG Danışmanlığı

ESG Danışmanlığı

ESG danışmanlığı, performansınızı güçlendirme yönü ile marka farkındalığınızı artırır ve çalışanlarınızın yetenek kazanımını güçlendirir.

ESG Danışmanlığı ile Enexion Group olarak şirketlerin toplumsal, çevresel ve ekonomik değerlerini en üst seviyeye taşıyabilmeleri için etkili sürdürülebilirlik stratejileri geliştirmelerine destek oluyoruz.

20

+

yıl tecrübe

300

+

müşteri

500

+

proje

ESG danışmanlığı, performansınızı güçlendirme yönü ile marka farkındalığınızı artırır ve çalışanlarınızın yetenek kazanımını güçlendirir. Bu kapsamda ESG raporlaması ile müşteri güvenini desteklemeniz mümkündür. ESG 2024 değerlendirmeleri, çalışanları yetenek kazanımıyla desteklemesi ile çalışan sadakatini artırmanızı sağlar. ESG danışmanlığı, kapsamı itibari ile ESG sürdürülebilirlik faaliyetlerini destekler niteliktedir. Bu bağlamda ESG’nin çevresel kriterlerinin yanı sıra sosyal ve yönetişim gibi çeşitli ESG kriterleri de bulunmaktadır. ESG risk notunuzu belirleyerek potansiyel yatırımcılara hitap etmek için Enexion Grup ESG Danışmanlığı hizmeti sizin için en doğru tercihlerden biridir.

ESG Raporu Nedir?

ESG raporu çevresel, sosyal ve yönetişim faktörlerini değerlendirir ve raporlar. Şirketlerin sürdürülebilirlik ve etik performanslarını ölçmek için kullanılan rapor; yatırımcılara ve diğer paydaşlara, şirketin çevresel etkilerini, sosyal sorumluluklarını ve yönetim uygulamalarını anlamalarına yardımcı olmaktadır. 

ESG İlkeleri, şirketlerin sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk açısından performanslarını değerlendirmek için son derece önemlidir. Bu ilkeler ile yatırımcılar ve diğer paydaşlar, şirketlerin uzun vadeli değer yaratma potansiyelini ve risklerini anlayabilir. ESG ilkeleri çevresel, sosyal ve yönetişim olarak 3' e ayrılır.

ESG endeksleri ve derecelendirmeleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki 'ESG Endeksleri ve Derecelendirmeleri Nedir?' yazımıza göz atabilirsiniz.

 

ESG Danışmanlığı ile Şirketlere Nasıl Destek Oluyoruz?

Enexion Grup ESG danışmanlığı ile şirketlere çevresel, sosyal ve yönetişim kriterlerine uyum sağlama, ESG hedeflerini belirleme ve bu hedefleri hayata geçirme alanında rehberlik sunuyoruz. Bu sayede danışmanlık hizmeti sunduğumuz şirketler, ESG Türkiye kapsamında çeşitli ESG stratejileri oluşturmaları, performanslarını izlemeleri ve raporlamaları alanında etkin bir perfermans gösteriyor. Aynı zamanda, belirlenen hedefler öncülüğünde öncelikli adımları, temel performans göstergelerini ve ölçülebilir hedefleri içeren sağlam bir sürdürülebilirlik stratejisi oluşturulmasını sağlıyoruz.

Enexion Grup olarak müşterilerimize rekabet avantajı sağlama ve finansal riskleri kontrol altına alma, stratejik karbon yol haritası oluşturma, sosyal eşitlik ve kapsayıcılık, yeşil ve döngüsel tedarik zincirlerini kapsayan net bir yol haritası sunmaktayız. Aynı zamanda geliştirilen sürdürülebilirlik stratejisinin, mevcut kurumsal stratejilere uyum sağlamasına ve uygulanmasına yardımcı oluyoruz. Size de bu süreçte diğer iş süreçlerinizi geliştirmek kalıyor. 

ESG danışmanlığı hizmetimiz ile iş süreçlerinizi optimize etmek ve güvenilir imajınızı desteklemek için aşağıdaki teklif formunu doldurabilirsiniz.

 

 

 

Neden Enexion Group?

Türkiye'nin “ilk” Net Zero hizmeti

Net Zero alanında “ilk” danışmanlık hizmeti sağlayıcısıyız.

20 yıl aşkın tecrübe

Otomotivden demir çeliğe 500’den fazla şirketin stratejik sürdürülebilirlik süreçlerini yürütmekteyiz.

360° derece yaklaşım

Sürdürülebilirlik alanında 360° derece yaklaşım ile stratejik çözümler sunuyoruz.

Güvenilir Sonuçlar

Şeffaf ve titiz çalışma prensipleri ile müşterilerimizin sürdürülebilirlik derecelerinde başarılı sonuçlar elde etmesini sağlıyoruz.

Şirketlere özel (tailor-made) yaklaşım

Şirket özelinde uzun vadeli uygulanabilir ve stratejik çözümler geliştiriyoruz.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgilendirme ve teklif talebi için

Lütfen Bilgi ve Teklif Formunu Doldurun
 • SASA Polyester Sanayi A.Ş.

  "...Enexion Group; şirketimize karbon ayak izi azalma ve sürdürülebilirlik adına yürütmekte olduğumuz çalışmalarımızı paydaşlarımıza aktarma konusunda da SASA Polyester’in çözüm ortağı olmuştur. Tüm sorularımıza her zaman hızlı yanıt veren Enexion, ekibimizi detaylı bilgilendiriyor ve amacımıza hızlı ulaşmamızı sağlıyor. Birlikte uzun soluklu çalışmalarımız sonucunda, Enexion Group'un stratejisi ve araçlarıyla artık kapsamlı karbon ayak izi azaltma stratejilerine ve net bir yol haritasına sahibiz...."
 • Brisa Bridgestone Sabancı Lastik San. ve Tic. A.Ş.

  "...Brisa olarak 2020 yılında başlattığımız “Düşük Karbon Ekonomisine Geçiş” sürecimizde Enexion Group ile çalışıyoruz. Yol haritamızda önemli kilometre taşlarını oluşturan stratejik yol haritamızda özellikle mevzuatları, regülasyonlar ve maliyet analizlerini göz önünde bulundurarak profesyonellikleriyle katkı sağlayan tüm Enexion Group ekibine teşekkür ederiz...."
 • Cevher Jant Sanayii A.Ş.

  "...Enexion Ekibi, tüm projelerimizde beklentilerimizin ötesine geçerek, şirketimizin bilgi ve farkındalığımızın artmasını sağlamış; şirketimize, iş süreçlerimizde sektör trendleri, regülasyonlar ve tedarik zincirimizin geliştirilmesi konusunda bütüncül perspektifler sunarak, paydaşlarımızla etkili iletişim kurabilmemiz için rehberlik etmiş önemli katkılar sağlamıştır. Karbon emisyonu, yenilenebilir enerji yatırımları ve sürdürülebilirlik konusunda 360° hizmet sunan Enexion Group ile uzun süreli ve verimli iş birliğimize, yeni projelerimiz ile devam ediyoruz...."
 • İnci Holding

  "...Şirketimizin stratejik hedefleri doğrultusunda, Enexion Group ile İnci Holding ve Holding şirketlerimiz için “karbon ayak izi ölçümü”, “karbon azaltım hedef belirleme” ve “karbon azaltım hedeflerimize ulaşmamız için stratejik yol haritası” konularında çalışmış bulunuyoruz. Çalışmalarımız sırasında Enexion Group ile hedeflediğimiz başlıklarla birlikte güncel gelişimlerini de kapsayan bilgilendirme ve farkındalık seminerleri (eğitimleri) düzenlenmiştir. Tüm bu çalışma sürecinde Enexion Group, tecrübesi ve etkili know-how aktarımı ile verimli sonuçlara ulaşmamıza destek olmuştur. Kendilerine bu süreçte verdikleri destekler için teşekkür ederiz...."
 • JTI Tütün Ürünleri San. A.Ş.

  "...Şirketimizin karbon hedefleri doğrultusunda “stratejik yol haritası” hazırlayarak ihtiyaç analizi ile şirketimizin rekabet kabiliyetini geliştirmesi konusunda çalıştığımız Enexion Group’un uzman ekibin tecrübesi ve etkili know-how aktarımı ile oldukça verimli sonuçlara ulaştık. Enexion Group, şirketimizin karbon hedeflerimize nasıl ulaşmamız gerektiği konusunda şirketimize doğru alana yönlendirilmesine destek oldu...."
 • MAN Türkiye A.Ş.

  "...MAN Türkiye A.Ş. firması olarak 2020 yılında başlattığımız “Sıfırı Karbon Yol Haritası” çalışmaları kapsamında Enexion Group olarak; yeşil enerji yatırımları, yeşil enerji sertikaları ve yeşil enerji tedarik alternatifleri, yeşil enerji dönüşüm yol haritası alternatifleri ve maliyet çalışmaları danışmanlık hizmetleri ile vermiş olduğunuz önemli katkılar için teşekkür ederiz...."
 • Jotun Group

  "...Enexion Group’un güçlü iletişim yeteneği ve profesyonel yaklaşımı ile gerçekleştirilen interaktif eğitim sürecinde konuları ele alma yöntemleri ile bizlere yeni bakış açısı kazandırmış ve farkındalığımızı artırmıştır...."
 • ASAŞ Alüminyum San. Tic. A.Ş.

  "...Disiplinli ve düzenli çalışma sistemiyle, ASAŞ Alüminyum’un enerji maliyetlerini düşürme konusunda katma değer sunan Enexion Group’un ile gelecekte de birçok projeyi birlikte gerçekleştirmeyi umuyoruz. Bağımsız ve çıkar çatışması olmayan bir kurum olması Enexion Group’u tercih etmemizin en büyük nedenlerindendir...."
 • Bericap Kapak San. A.Ş.

  "...Enexion Group’un tecrübeli ve dinamik ekibi, toplam enerji maliyet analizi yaparak, riskleri ve tasarrufları belirleyerek enerji karnemizi çıkardı. Enexion Group sayesinde piyasadaki son gelişmeleri yakından inceleyebiliyor, en iyi şekilde fırsatlardan yararlanıp, risklerden kaçınıyoruz...."
 • Alpplas Endüstriyel Yatırımlar A.Ş.

  "...Enexion Group’un enerji piyasası ve enerji maliyetle kalemleri konusundaki bilgisiyle enerji maliyetlerimizi stratejik değerlendirerek tasarruflarımızı belirlerdik. Enexion Group, liberal enerji piyasasındaki fırsatları şirketçe değerlendirebileceğimiz güvenilir bir firmadır...."
 • TPI Composites

  "...Şirketimizin stratejik hedefleri doğrultusunda “Yenilenebilir Enerji Yatırım Stratejileri” hizmeti ile farklı yatırım modellerinin analizi ve karşılaştırması ve sözleşme yönetimi noktasında uzun yıllardır sektör tecrübesi olan Enexion Group Türkiye ekibi ile çalıştık. Yenilenebilir Enerji Yatırım Stratejileri ile bir yatırım modelleri arasındaki maliyet farklılıkları ve mevzuatlar kapsamındaki durum ve olası beklentiler ile ilgili uzman desteğini sunarak iş modelimizin gelişimine katkılarını sunan Enexion Group Türkiye ekibine teşekkür ederiz..."
 • AirTies Technology

  "...Şirketimizin stratejik sürdürülebilirlik yolculuğunda, SBTi karbon ayak izi hedeflerimiz ve sürdürülebilirlik uygulamalarını ortaya koymak amacıyla Enexion Group ekibi ile çalıştık. Tüm çalışma süreçlerini titizlikle yöneten, gerekli tüm aksiyonları alan Enexion Group ekibinin karbon emisyonları ve sürdürülebilirlik konularında sağladıkları profesyonel hizmetleri ve uzman görüşleri için kendilerine teşekkür ederiz..."
  CDP - Karbon Saydamlık Projesi

  CDP - Karbon Saydamlık Projesi

  Dünya iklim değişikliğinin etkilerinin daha fazla farkına vardıkça, şirketler sera gazı emisyonlarını azaltmak ve iklim değişikliğinin etkilerini hafifletmek için harekete geçme konusunda artan bir baskı altına

  Devamını Oku
  Refinitiv ÇSY Değerlendirmesi

  Refinitiv ÇSY Değerlendirmesi

    Enexion Group olarak; “sektör lideri” hizmetlerimiz ve “360° derece” yaklaşımız ile tüm dünyada kabul gören ve giderek önem kazanan Refinitiv değerlendirme süreçlerinde şirketinizin ESG skorlarının iyileştirilmesinde

  Devamını Oku
B-Corp
UNGC
Womens Empowerment Principles
Comminty Member
EPD

Copyright 2023 - İçerik hakları saklıdır.