TSRS S1 ve S2 Standartlarına Stratejik Hazırlık Danışmanlığı

TSRS S1 ve S2 Standartlarına Stratejik Hazırlık Danışmanlığı

TSRS S1 ve S2 Standartlarına Stratejik Hazırlık Danışmanlığı

Stratejik Sürdürülebilirlik konularında sahip olduğumuz güçlü anlayış, uzman yaklaşım ve deneyimimiz ile sürdürülebilirlik performansınızı en güncel sürdürülebilirlik standartları ile ortaya koymanızı sağlıyoruz

Uluslararası Sürdürülebilirlik Standartları Kurulu (ISSB)’nun yayınlamış olduğu standartlar kıstas alınarak oluşturulan TSRS 1 ve TSRS 2 Standartları ile sürdürülebilirlik ile ilgili finansal performansınızı ve iklim risklerinizi  çevresel sosyal ve yönetişim açısından değerlendirerek  iyileştirme alanlarınızı ve eksikleri belirliyor, sizleri sürdürülebilirlik raporlaması için hazır bir hale getiriyoruz.

20

+

yıl tecrübe

300

+

müşteri

500

+

proje

TSRS S1 ve S2 Standartları Nedir?

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından oluşturulan Türkiye Sürdürülebilirlik Raporlama Standartları (TSRS), 29 Aralık 2023 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. TSRS, Uluslararası Sürdürülebilirlik Standartları Kurulu (ISSB) tarafından belirlenen standartlar esas alınarak TSRS 1 "Sürdürülebilirlikle İlgili Finansal Bilgilerin Açıklanmasına İlişkin Genel Hükümler" ve TSRS 2 "İklimle İlgili Açıklamalar" olarak yayınlanmıştır. Bu yeni standartlar, büyük işletmelerin sürdürülebilirlik raporlamalarında belirlenen eşik değerleri aşmaları durumunda uymaları gereken genel hükümleri belirlemekte ve böylelikle yeşil finansmana erişimlerini kolaylaştırarak yatırım alma yeteneklerini artırmaktadır.

TSRS Raporu Nedir, Hangi Şirketler TSRS Raporu Hazırlamak zorundadır öğrenmek için tıklayın.

Önümüzdeki dönemlerde GRI Sürdürülebilirlik Raporlaması ile birlikte kullanılması öngörülen bu yeni standartlar, şirketlerin sürdürülebilirlik ve iklim ile ilgili finansal faaliyetlerini daha şeffaf ve bütüncül bir şekilde raporlamasını sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.

Nasıl Destek Oluyoruz?

Enexion Group olarak, stratejik sürdürülebilirlik alanında müşterilerimize kapsamlı bir destek sunuyoruz. TSRS 1 ve TSRS 2 standartlarını sürdürülebilirlik bakış açısına entegre ederek, müşterilerimizin stratejik sürdürülebilirlik çalışmalarını destekliyoruz. Bu kapsamda, şirketinizin mevcut durumunu TSRS hükümleri açısından değerlendiriyor ve detaylı bir boşluk analizi yaparak iyileştirme alanlarını belirliyoruz.

Sürdürülebilirlik çalışmalarınızın başarısı için çevresel, sosyal, yönetişim ve iklim risklerinin belirlenmesi ve önemlilik analizlerinin yanı sıra sektörel trendlerin ve iyi uygulamaların da dikkate alındığı kapsamlı bir süreç sunuyoruz. Müşterilerimizin sürdürülebilirlik konularını önceliklendirmesine destek olurken aynı zamanda çevresel, sosyal ve yönetişim konularının finansal etkilerini de değerlendirerek risk yönetim süreçlerine entegre ediyoruz. Bu şekilde, şirketinizin sürdürülebilirlik stratejilerini güçlendiriyor ve küresel olarak kabul edilen sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına katkı sağlıyoruz.

Neden Enexion Group?

Profesyonel ekip yönetimi

Sürdürülebilirlik performansının stratejik sunumu uzman ekip tarafından yönetilir

Stratejik yaklaşım

Şirket profili, yer aldığınız sektör ve hedeflerinize uygun raporlama içeriği geliştirilir

Süreçte beraberlik

Süreç boyunca hızlı, bilgilendirici ve çözüm odaklı iletişim ile bütüncül bir süreç yönetimi deneyimi sunar.

Şirketlere özel (tailor-made) yaklaşım

Müşterilerimizin talep ve beklentilerine uygun güvenilir ve esnek çözümler sunuyoruz

360° derece yaklaşım

Yerelden küresele farklı düzeylerde sahip olduğumuz bilgi ve deneyimlerimizi kullanarak uzun vadeli yaratıcı ve stratejik çözümler geliştiriyoruz.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgilendirme ve teklif talebi için

Lütfen Bilgi ve Teklif Formunu Doldurun
 • SASA Polyester Sanayi A.Ş.

  "...Enexion Group; şirketimize karbon ayak izi azalma ve sürdürülebilirlik adına yürütmekte olduğumuz çalışmalarımızı paydaşlarımıza aktarma konusunda da SASA Polyester’in çözüm ortağı olmuştur. Tüm sorularımıza her zaman hızlı yanıt veren Enexion, ekibimizi detaylı bilgilendiriyor ve amacımıza hızlı ulaşmamızı sağlıyor. Birlikte uzun soluklu çalışmalarımız sonucunda, Enexion Group'un stratejisi ve araçlarıyla artık kapsamlı karbon ayak izi azaltma stratejilerine ve net bir yol haritasına sahibiz...."
 • Brisa Bridgestone Sabancı Lastik San. ve Tic. A.Ş.

  "...Brisa olarak 2020 yılında başlattığımız “Düşük Karbon Ekonomisine Geçiş” sürecimizde Enexion Group ile çalışıyoruz. Yol haritamızda önemli kilometre taşlarını oluşturan stratejik yol haritamızda özellikle mevzuatları, regülasyonlar ve maliyet analizlerini göz önünde bulundurarak profesyonellikleriyle katkı sağlayan tüm Enexion Group ekibine teşekkür ederiz...."
 • Cevher Jant Sanayii A.Ş.

  "...Enexion Ekibi, tüm projelerimizde beklentilerimizin ötesine geçerek, şirketimizin bilgi ve farkındalığımızın artmasını sağlamış; şirketimize, iş süreçlerimizde sektör trendleri, regülasyonlar ve tedarik zincirimizin geliştirilmesi konusunda bütüncül perspektifler sunarak, paydaşlarımızla etkili iletişim kurabilmemiz için rehberlik etmiş önemli katkılar sağlamıştır. Karbon emisyonu, yenilenebilir enerji yatırımları ve sürdürülebilirlik konusunda 360° hizmet sunan Enexion Group ile uzun süreli ve verimli iş birliğimize, yeni projelerimiz ile devam ediyoruz...."
 • İnci Holding

  "...Şirketimizin stratejik hedefleri doğrultusunda, Enexion Group ile İnci Holding ve Holding şirketlerimiz için “karbon ayak izi ölçümü”, “karbon azaltım hedef belirleme” ve “karbon azaltım hedeflerimize ulaşmamız için stratejik yol haritası” konularında çalışmış bulunuyoruz. Çalışmalarımız sırasında Enexion Group ile hedeflediğimiz başlıklarla birlikte güncel gelişimlerini de kapsayan bilgilendirme ve farkındalık seminerleri (eğitimleri) düzenlenmiştir. Tüm bu çalışma sürecinde Enexion Group, tecrübesi ve etkili know-how aktarımı ile verimli sonuçlara ulaşmamıza destek olmuştur. Kendilerine bu süreçte verdikleri destekler için teşekkür ederiz...."
 • JTI Tütün Ürünleri San. A.Ş.

  "...Şirketimizin karbon hedefleri doğrultusunda “stratejik yol haritası” hazırlayarak ihtiyaç analizi ile şirketimizin rekabet kabiliyetini geliştirmesi konusunda çalıştığımız Enexion Group’un uzman ekibin tecrübesi ve etkili know-how aktarımı ile oldukça verimli sonuçlara ulaştık. Enexion Group, şirketimizin karbon hedeflerimize nasıl ulaşmamız gerektiği konusunda şirketimize doğru alana yönlendirilmesine destek oldu...."
 • MAN Türkiye A.Ş.

  "...MAN Türkiye A.Ş. firması olarak 2020 yılında başlattığımız “Sıfırı Karbon Yol Haritası” çalışmaları kapsamında Enexion Group olarak; yeşil enerji yatırımları, yeşil enerji sertikaları ve yeşil enerji tedarik alternatifleri, yeşil enerji dönüşüm yol haritası alternatifleri ve maliyet çalışmaları danışmanlık hizmetleri ile vermiş olduğunuz önemli katkılar için teşekkür ederiz...."
 • Jotun Group

  "...Enexion Group’un güçlü iletişim yeteneği ve profesyonel yaklaşımı ile gerçekleştirilen interaktif eğitim sürecinde konuları ele alma yöntemleri ile bizlere yeni bakış açısı kazandırmış ve farkındalığımızı artırmıştır...."
 • ASAŞ Alüminyum San. Tic. A.Ş.

  "...Disiplinli ve düzenli çalışma sistemiyle, ASAŞ Alüminyum’un enerji maliyetlerini düşürme konusunda katma değer sunan Enexion Group’un ile gelecekte de birçok projeyi birlikte gerçekleştirmeyi umuyoruz. Bağımsız ve çıkar çatışması olmayan bir kurum olması Enexion Group’u tercih etmemizin en büyük nedenlerindendir...."
 • Bericap Kapak San. A.Ş.

  "...Enexion Group’un tecrübeli ve dinamik ekibi, toplam enerji maliyet analizi yaparak, riskleri ve tasarrufları belirleyerek enerji karnemizi çıkardı. Enexion Group sayesinde piyasadaki son gelişmeleri yakından inceleyebiliyor, en iyi şekilde fırsatlardan yararlanıp, risklerden kaçınıyoruz...."
 • Alpplas Endüstriyel Yatırımlar A.Ş.

  "...Enexion Group’un enerji piyasası ve enerji maliyetle kalemleri konusundaki bilgisiyle enerji maliyetlerimizi stratejik değerlendirerek tasarruflarımızı belirlerdik. Enexion Group, liberal enerji piyasasındaki fırsatları şirketçe değerlendirebileceğimiz güvenilir bir firmadır...."
 • TPI Composites

  "...Şirketimizin stratejik hedefleri doğrultusunda “Yenilenebilir Enerji Yatırım Stratejileri” hizmeti ile farklı yatırım modellerinin analizi ve karşılaştırması ve sözleşme yönetimi noktasında uzun yıllardır sektör tecrübesi olan Enexion Group Türkiye ekibi ile çalıştık. Yenilenebilir Enerji Yatırım Stratejileri ile bir yatırım modelleri arasındaki maliyet farklılıkları ve mevzuatlar kapsamındaki durum ve olası beklentiler ile ilgili uzman desteğini sunarak iş modelimizin gelişimine katkılarını sunan Enexion Group Türkiye ekibine teşekkür ederiz..."
 • AirTies Technology

  "...Şirketimizin stratejik sürdürülebilirlik yolculuğunda, SBTi karbon ayak izi hedeflerimiz ve sürdürülebilirlik uygulamalarını ortaya koymak amacıyla Enexion Group ekibi ile çalıştık. Tüm çalışma süreçlerini titizlikle yöneten, gerekli tüm aksiyonları alan Enexion Group ekibinin karbon emisyonları ve sürdürülebilirlik konularında sağladıkları profesyonel hizmetleri ve uzman görüşleri için kendilerine teşekkür ederiz..."
  CDP - Karbon Saydamlık Projesi

  CDP - Karbon Saydamlık Projesi

  Dünya iklim değişikliğinin etkilerinin daha fazla farkına vardıkça, şirketler sera gazı emisyonlarını azaltmak ve iklim değişikliğinin etkilerini hafifletmek için harekete geçme konusunda artan bir baskı altına

  Devamını Oku
  Refinitiv ÇSY Değerlendirmesi

  Refinitiv ÇSY Değerlendirmesi

    Enexion Group olarak; “sektör lideri” hizmetlerimiz ve “360° derece” yaklaşımız ile tüm dünyada kabul gören ve giderek önem kazanan Refinitiv değerlendirme süreçlerinde şirketinizin ESG skorlarının iyileştirilmesinde

  Devamını Oku
B-Corp
UNGC
Womens Empowerment Principles
Comminty Member
EPD

Copyright 2023 - İçerik hakları saklıdır.